Практикуючий психотерапевт
в Діалоговій Моделі
Гештальт Терапії

Про меня, Все услуги, Все статьи
Запись на личную консультацию в Киеве +380632446178
Задать вопрос
Подать заявку на участие в семейной терапевтической группе "Кто Сверху?"
Подать заявку на участие в терапевтической группе
Консультация психолога по скайп
У тебя есть глаза, чтобы видеть других людей, но тебе нужно зеркало, чтобы увидеть самого себя

Ви є тут

Інтенсив #6, або все просто.

Первинні вкладки

  Інтенсив "Бути Живим"

  Були роки, коли хотілось писати багато і пафосно про те, що відбувалось на інтенсиві.

  А зараз розумію, що ділитись хочеться тільки самим важливим.

  Пригадується збір перед інтенсивом, як на війну; кохана жінка, собака, зброя, набір футболок, пара штанів і кросівки.

  В країні війна.

  Багато чого змінилось в моєму житті з часу попереднього інтенсиву, на якому був в 2013 році.

  Перед поїздкою порадився із Ігорем щодо того, ким їхати - терапевтом чи супервізором. Хоч на третю ступінь ще не пішов, але внутрішньо з’явилась якась готовність, в основному завдяки відгукам ззовні. Почувши у відповідь - “Нам потрібні терапевти”, - почав готуватись морально, особливо після усвідомлення того, що буде мінімум 2, а скоріше за все - 3 клієнти, бо їду далеко не перший раз.

  Це другий інтенсив, на який я їхав із певною метою. Перших чотири - сподівання на волю випадку, - вичерпали себе. 2015-ий - розвиватись в бік безпеки(власної), або як люблять говорити “ортодоксальні” гештальтисти - розвивати шизоїдну частину.

  На мою думку це мені вдалось. Звісно я помічав, що присутність моя на групі - зменшена, але лише ззовні. Це помічали інші(не зважаючи, що мене вони раніше не знали), хоча я внутрішньо був завжди в групі, і на диво, навіть в телефон і соцмережі не хотілось втікати - все було якось по новому. Помітно це було і по терапії з клієнтами - мені зовсім не хотілось розповідати про те, що відбувається в процесі роботи з ними, історії взагалі не мали значення. А от переживання - дякуючи процес-групі - виходили. І ці переживання були пов’язані тільки із моїм життям. Вперше помітив, що зберігати конфіденційність - не просто легко, а якось природно. Секрет - говори про себе, а не про когось.

  Провели з Юлею майстерню. Було 40+ чоловік. Шок. Відгуки дуже різні - від “фу” до якогось інтимного “багато чого зрозумів про своє життя”. Висновок - завдання на майстерню можна давати групі в 20-25 чоловік і не більше. Інакше - губиться суть. Це була наша перша робота і на мою думку у нас вдалось. Група не розвалювалась, було багато обговорень в процесі, деякі учасники потім принести враження на групи і в особисту терапію, чому я дуже радий.

  Завдяки Єгору, на другий вихідний провели Чоловічий Клуб. Для мене він другий, хоча минулого року Арсеній проводив теж, що дає право говорити про “традицію” - ідея живе.

  Не простий був клуб. Безпека, війна, інтенсив. Висновок - клуб повинен проходити в першу триденку, щоб можна було познайомитись і потім вносити все це в процес. Дякую мужикам за присутність. Було тепло і спокійно. Як завжди - ефект від клубу - знайомі очі, які завжди поруч і міцні рукостискання, які говорять - “все буде добре”.

  Терапевтична група із Поліною. Було складно. Я до останнього дня противився способу Поліни давати супервізію - із менторської позиції, з вказуванням хороших і не дуже місць. Все таки я дуже звик до Діалогової Моделі і терапевтичної супервізії, де я сам маю свободу вибирати про що мені хочеться говорити в супервізії і що я буду брати. До кінця інтенсиву навчився виловлювати із супервізій Поліни щось корисне для себе. Зрозумів, що і така форма можлива. Але все рівно мені з цим складно.

  Вчився на інтенсиві довіряти групі. Помітив, що в групі знаходжусь більше з терапевтичної позиції. Мені так простіше. Все особисте несу на особисту терапію до улюбленого терапевта. І це не міняється вже досить давно. Мабуть так і залишиться. Хоча в останній день вдалось розповісти групі про свої переживання, з якими хотілось би попрацювати, - щоправда до власної сесії так і не дійшло.

  Робота з клієнтами - дуже інтимне. Навіть писати не піднімається рука. Все що є - вдячність за те, що дозволили мені побути присутнім в своєму житті. Всі троє. Такі різні і такі вразливі. Такі невпевнені і сміливі водночас.

  Ще одне тепле місце інтенсиву - процес група із Анею за ведучого. Я радий, що була відсутня конкуренція. Це дозволило бути вдома і ділитись залишками переживань. Відгуки учасників були на диво несподіваними. Взагалі неочікуваними. Дякую.

  Хочу сказати велике дякую тренерам інтенсиву - вашу роботу я помічав постійно. Мені було видно, як складно було цього року вам, але можу сказати, що з свого боку оцінюю вашу роботу на дуже професійно. Велике дякую вам.

  Категории FAQ

  Последние комментарии
  Психолог Киев